Mikołajki

 ” 6 grudnia- jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie….” W tym dniu Mikołaj odwiedził również nasze Przedszkole, ponieważ ma jeszcze dużo pracy w „Fabryce Mikołaja” spieszył się bardzo, zostawił jednak list dla każdej grupy oraz worek prezentów.

Dzień Pluszowego Misia

27 listopada swoje święto miał Pluszowy Miś. Były zabawy z misiem oraz misiowa fotobudka. Miś jest nieodłącznym elementem dzieciństwa na całym świecie, jest symbolem miłości, poczucia bezpieczeństwa i niejednokrotnie wielu ważnych wspomnień.

Dzień buraka

24 listopada obchodziliśmy „DZIEŃ BURAKA” , który to obfitował w warzywne zagadki, wiersze, piosenki oraz prace plastyczne z ciemnoczerwonym warzywem:)

Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca 105 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Cała społeczność przedszkolna oglądała program artystyczny przygotowany przez najstarszą grupę VI „Zuchy”. Świętowanie oraz występ wszystkie przedszkolaki zakończyły uroczystym odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”

Dzień Postaci z Bajek

6 listopada był dniem, w którym dzieciom towarzyszyła miła i taneczna atmosfera. W tym dniu odbył się bajkowy pokaz mody, nie zabrakło zagadek dotyczących oczywiście postaci z bajek:)

„Zdrowo i wesoło”

2 października odwiedził nas teatrzyk „Parandyk” ze swoim przedstawieniem „Zdrowo i wesoło”. Główna bohaterka, która nie wychodziła z domu i nie zdrowo się odżywiała przy pomocy dzieci z widowni: Sportowca, Dietetyka, Higienistki, Optymisty oraz Doktora zdrówko, wypędzili smutek i zachęcili …

DZIEŃ SPORTU

29 września nasze przedszkole wzięło udział w Europejskim Dniu Sportu. Biorąc udział w tym wydarzeniu budujemy dobre nawyki. Każda grupa promując aktywność fizyczną miała wykonać rozgrzewkę i zlecone zadanie sportowe. Przedszkole za udział w akcji otrzymało certyfikat.

Dzień bez samochodu…

22 września przypada Europejski Dzień bez Samochodu z tej okazji w naszym przedszkolu w czwartek pojawił się autobus elektryczny komunikacji miejskiej, który był atrakcją dla dzieci oraz zachęceniem do przemieszczania się komunikacją publiczną.

Dzień Przedszkolaka

W naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka nie trwał jeden dzień, wesołe zabawy i mnóstwo atrakcji towarzyszyły dzieciom przez kilka dni. 20 września odwiedził nas Cyrk Pomponi który przeniósł dzieci do magicznego, zaczarowanego świata. Następnego dnia przedszkolaki uczestniczyły w wesołych zabawach …

Dzień Kropki

15 września przypada Dzień Kropki. Właśnie w tym dniu nasze przedszkolaki uczestniczyły w święcie kreatywności, tworzyły różne prace plastyczne, a motywem przewodnim była kropka.